Demonstraţie de forţă a lui Halep la Madrid: Simona s-a calificat în sferturi, adversara nu a avut nicio şansă!

Demonstraţie de forţă a lui Halep la Madrid: Simona...

Autor: Andru Nenciu, Mediafax

09.05.2018, 14:48 774

Simona s-a impus în faţa jucătoarei din Cehia, scor 6-1, 6-4, în 75 minute de joc, pe arena principală a turneului de la Madrid, "Manolo Santana".

Constănţeanca este campioană en-titre la competiţia patronată de Ion Ţiriac şi leagă astfel a 15-a victorie consecutivă pe praful cărămiziu din Spania. În sferturi, liderul mondial o va întâlni pe câştigătoarea partidei Karolina Pliskova (Cehia, 26 de ani, WTA) - Sloane Stephens (SUA, 25 de ani, 9 WTA). Meciul are loc în cursul acestei zile.

Săptămâna viitoare, Simona Halep va evolua la turneul de la Roma.