Patru retaileri noi au închiriat 1% din Cotroceni Park: Stefanel închide pe Calea Victoriei şi merge în mall

27 apr 2011 Autor: Cristi Moga

Proprietarii mallului Cotroceni Park din Bucureşti au mai atras pe lista de chiriaşi patru retaileri de fashion, care au închiriat spaţii de 750 de metri pătraţi, respectiv 1% din suprafaţa închiriabilă a centrului comercial deţinut de compania israeliană AFI Europe.

Brandurile noi sunt Damat din Turcia, care a deschis deja un magazin de 170 mp în mall, retailerul Guess, care va deschide în mai un magazin de 180 mp, în timp ce în luna iunie urmează a fi deschise alte două magazine noi, operate sub brandurile Stefanel (130 mp) şi U.S. Polo (270 mp), au anunţat reprezentanţii mallului.

Stefanel va deschide în cadrul mallului după ce a decis închiderea magazinului de pe Calea Victoriei, primul deschis în România în 1991, după ce contractul de închiriere a spaţiului a expirat după 20 de ani.

Cei mai mari chiriaşi ai Cotroceni Park sunt în momentul de faţă hipermarketul Real, cinematograful Cinema City şi retaileri de îmbrăcăminte precum Inditex, H&M sau C&A.

Proiectul a implicat o investiţie de 300 de milioane de euro şi a fost finalizat în toamna anului 2009.


Intră în comunitatea Facebook Ziarul Financiar, locul unde ziarul vorbeşte cu tine
Cuvinte cheie:
Stefanel
, Cotroceni Park
, retaileri de fashion

Campurile marcate cu rosu nu sunt valide!

Comentariul a fost adaugat si va aparea dupa ce va fi moderat!

Comentariile vor fi publicate doar după moderarea acestora de către redactori. Nu vor fi publicate comentariile care conţin injurii, un limbaj licenţios, instigare la încălcarea legii, la violenţă sau la ură, precum şi acuzaţii fără acoperire. De asemenea, pentru o mai bună comunicare, vă rugăm să oferiţi o adresă de mail validă. Vă mulţumim!

Intră în comunitatea Facebook Ziarul Financiar, locul unde ziarul vorbeşte cu tine