Firetrap, unul dintre cele mai cunoscute branduri de fashion, intră în România exclusiv online

2 iun 2011 Autor: Negoita Anca Maria

Firetrap a ales să intre pe piaţa locală prin intermediul Tuatara.ro, un magazin de modă online. Portofoliul Tuatara include mai multe branduri premium, printre care şi Diesel, Pepe Jeans, Amplified şi Iron Fist.

"Din ce în ce mai mulţi pasionaţi de fashion aleg să îşi cumpere brandurile preferate prin intermediul magazinelor online, iar numărul lor este în continuă creştere. Acesta este unul dintre motivele pentru care Firetrap a ales să intre în România exclusiv online", a declarat Adrian Buzatu, director executiv Tuatara.ro.

Înfiinţat în urmă cu patru ani, Tuatara.ro are în prezent 20.000 de clienţi şi peste 200.000 de vizitatori unici pe lună. Cu o bază de 8.000 de clienţi activi lunar, magazinul ţinteşte o cifră de afaceri de un milion de euro în 2011.

Brandul britanic de fashion Firetrap a devenit cunoscut datorită colecţiilor în stil urban şi rebellious youth. Marca are o reţea de distribuţie de peste 1.500 de magazine în peste 30 de ţări, dintre care opt sunt în Marea Britanie.

Intră în comunitatea Facebook Ziarul Financiar, locul unde ziarul vorbeşte cu tine
Cuvinte cheie:
Firetrap
, fashion
, branduri de fashion

Campurile marcate cu rosu nu sunt valide!

Comentariul a fost adaugat si va aparea dupa ce va fi moderat!

Comentariile vor fi publicate doar după moderarea acestora de către redactori. Nu vor fi publicate comentariile care conţin injurii, un limbaj licenţios, instigare la încălcarea legii, la violenţă sau la ură, precum şi acuzaţii fără acoperire. De asemenea, pentru o mai bună comunicare, vă rugăm să oferiţi o adresă de mail validă. Vă mulţumim!

Intră în comunitatea Facebook Ziarul Financiar, locul unde ziarul vorbeşte cu tine