Simona Halep a abandonat meciul cu rusoaica Ekaterina Makarova din sferturile turneului de la Washington

Simona Halep a abandonat meciul cu rusoaica Ekaterina...

Autor: Andrei Pal

04.08.2017, 22:31 200

Halep a anunţat că nu mai continuă meciul în setul trei, la scorul de 1-0 în favoarea Mararovei. Primul set i-a revenit Simonei, scor 6-2, în timp ce Makarova s-a impus în cel de-al doilea, scor 6-3. Confruntarea s-a încheiat după o oră şi nouă minute de joc, cu abandonul Simonei Halep, pe motiv că nu se simte bine.

Pentru participarea în sferturile de finală ale turneului din capitala Statelor Unite ale Americii, Halep a 6.200 de dolari şi 60 de puncte în ierarhia mondială.