Simona Halep - Julia Georges, scor 6-4, 6-1, în turul trei al turneului de Miami

Simona Halep - Julia Georges, scor 6-4, 6-1, în turul...

Autor: Andrei Pal

26.03.2016, 22:07 843

Partida dintre cele două combatante a durat o oră şi 35 de minute. Constănţeacă a fost condusă în primul set, scor 3-0, dar a reuşit să reivnă şi şi-a adjudecat următoarele şase game-uri, după ce a reuşit două break-uri pe serviciul adversarei. În setul secund, Halep a reuşit break-ul al scorul de 2-1, iar jucătoarea din Germania nu a mai avut replică. Simona a câştigat şi actul secund al meciului, scor 6-1.

Jucătoarea de 24 de ani o va întâlni în turul următor pe Heather Watson, ocupanta locului 69 în clasamentului WTA, jucătoare care a eliminat-o în turul precedent pe Yanina Wickmayer (Belgia, 47 WTA), scor 1-2 la seturi.