Programul teatrelor bucureştene in perioada 12-18 octombrie 2009
Autor:
Mediafax
12.10.2009
Teatrul Bulandra, Sala Toma
Caragiu: marţi, 13 octombrie, ora 18.30 - "Lear" de William
Shakespeare, regia Andrei Şerban; miercuri, 14 octombrie, ora 18.30
- "Lear" de William Shakespeare, regia Andrei Şerban; sâmbătă, 17
octombrie, ora 19.00 - "Scaunele" de Eugene Ionesco, regia Felix
Alexa; duminică 18 octombrie, ora 19.00 - "Scaunele" de Eugene
Ionesco, regia Felix Alexa.
Teatrul Mic: joi, 15
octombrie, ora 19.00 - "Furtuna" de William Shakespeare, regia
Cătălina Buzoianu; vineri, 16 octombrie, ora 19.00 - "Hotelul
dintre lumi" de Eric Emmanuel Schmitt, regia Alice Barb; sâmbătă,
17 octombrie, ora 19.00 - "Cum iubeşte cealaltă jumătate" de Alan
Ayckbourn, regia Sanda Manu; duminică, 18 octombrie, ora 19.00 -
"Spionul balcanic" de Dusan Kovacevic, regia Claudiu
Goga.
Teatrul Foarte Mic: joi,
15 octombrie, ora 19.00 - "Mă tot duc", adaptare liberă după
William Shakespeare, Marc Dore etc.; vineri, 16 octombrie, ora
19.00 - "Interzis sub 18 ani" de Mihaela Michailov, regia Ioana
Păun; sâmbătă, 17 octombrie, ora 19.00 - "Blocaj in trafic" de
Bogdan Costin, regia Diana Iliescu; duminică 18 octombrie, ora
19.00 - "Blocaj in trafic" de Bogdan Costin, regia Diana
Iliescu.
Teatrul Naţional
Bucureşti
Sala Amfiteatru:
miercuri, 14 octombrie, ora 19.00 - "Inimă de câine" de Mihail
Bulgakov, regia Yuriy Kordonskiy; joi, 15 octombrie, ora 19.00 -
"Sinucigaşul" de Nikolai Erdman, regia Felix Alexa; vineri, 16
octombrie, ora 19.00 - "Tartuffe" de Moliere, regia Andrei
Belgrader; sâmbătă, 17 octombrie, ora 19.00 - "Tartuffe" de
Moliere, regia Andrei Belgrader; duminică, 18 octombrie, ora 19.00
- "Iubiri interzise" de Yukio Mishima, regia Issey
Takizawa.
Sala Atelier:
miercuri, 14 octombrie, ora 19.00 - "Dulcea pasăre a tinereţii" de
Tennessee Williams, regia Tudor Mărăscu; joi, 15 octombrie, ora
19.00 - "Lecţia" de Eugene Ionesco, regia Horaţiu Mălăele; vineri,
16 octombrie, ora 19.00 - "Sonată pentru saxofon şi Eva" de Eugen
Şerbănescu, regia Mihai Manolescu; sămbătă, 17 octombrie, ora 19.00
- "Privighetoarea şi trandafirul" de Oscar Wilde, regia Carmen
Lidia Vidu; duminică, 18 octombrie, ora 19.00 - "Dialoguri şi
fantezii in jazz", regia Ion Caramitru.
Sala Mare: vineri,
16 octombrie, ora 19.00 - "Toţi fiii mei" de Arthur Miller, regia
Ion Caramitru; sâmbătă, 17 octombrie, ora 19.00 - "Toţi fiii mei"
de Arthur Miller, regia Ion Caramitru; duminică, 18 octombrie, ora
19.00 - "Molto gran' impressione" de Romulus Vulpescu, regia Dan
Tudor.
Teatrul ACT: joi, 16
octombrie, ora 19.00 - "Dumnezeul de a doua zi" de Mimi Brănescu,
regia Claudiu Goga;
Teatrul Odeon: luni, 12
octombrie, ora 19.00 - "With subtitles" de Anna MacRae, regia Anna
MacRae; marţi, 13 octombrie, ora 19.00 - "With subtitles" de Anna
MacRae, regia Anna MacRae; duminică, 18 octombrie, ora 19.00 -
"Block Bach", regia Alexandru Dabija;
Teatrul Metropolis: luni, 12
octombrie, ora 19.00 - "Buzunarul cu pâine" de Matei Vişniec;
miercuri, 14 octombrie, ora 19.00 - "Cum m-am lăsat" de Hannes
Stein, regia Bogdan Muntean; duminică, 18 octombrie, ora 19.00 -
"Jocul de-a adevărul" de Lia Bugnar, regia Dorina Chiriac şi Lia
Bugnar;
Teatrul de Comedie: Sala Mare:
joi, 16 octombrie, ora 19.00 - "Ioana şi focul" de Matei Vişniec,
regia Cătălina Buzoianu; duminică, 18 octombrie, ora 19.00 -
"Poker" de Adrian Lustig, regia Alexandru Tocilescu;
Sala Studio: vineri, 16 octombrie, ora 19.30 - "Fitness" de Jacques de Deker, regia Mihai Bisericanu; duminică, 18 octombrie, ora 19.30 - "Domnişoara Iulia" de August Strindberg, regia Liviu Lucaci.