Brandurile româneşti au ajuns destul de cool şi au o imagine destul de puternică să convingă consumatorul român să cumpere, a declarat Lavinia Dinculescu, Head of Marketing, One United Properties în cadrul conferinţei ZF Branduri Româneşti 2025.
”Brandul este un puzzle cu un lipici perfect. Fără echipă şi produs nu ar merge, cineva te-ar trage în jos. Pe lângă calitatea produsului, cei care au creat ONE au venit şi cu brandul. Asta a ajutat să fim mai moderni, să părem internaţionali, deşi e un brand românesc”.
Lavinia Dinculescu a precizat că atunci când vin la ONE, clienţii ştiu deja pe cine au ales. ”Pentru ei, suntem prima opţiune”.
În plus, ONE United Properties are in plan să investească şi în alte ţări.
”Ne uităm peste graniţă. Mi-e greu să zic un oraş sau un timp pentru a investi afară, dar planuri există. Avem deja multe branduri care au trecut graniţele. Nu cred că mai există limite pentru companiile româneşti”
Ce a mai declarat Lavinia Dinculescu:
►Relaţia nu se termină la achiziţie, ci de acolo porneşte, vrem să o construim pe termen lung. Oferim un stil de viaţă.
►După achiziţie, noi facem o investiţie suplimentară pentru consumator, cu evenimente şi alte servicii oferite lui.
► De câţiva ani suntem într-o continuă criză, doar se schimbî tipul ei. E important să te adaptezi la piaţă şi la nevoile consumatorului. Noi reuşim să facem asta. Ca brand local ştii ce trăieşte consumatorul şi poţi anticipa nevoile lui. Nu în toate industriile, dar la noi da.