• Leu / EUR5.2414
  • Leu / GBP6.1754
  • Leu / USD4.5713
Burse - Fonduri mutuale

Acţionarii Unisem Bucureşti au aprobat vânzarea unei clădiri aflată în proprietatea companiei şi a terenului aferent acesteia. Oferta porneşte de la 1,4 mil. euro

Acţionarii Unisem Bucureşti au aprobat vânzarea unei...

Autor: Cristina Bellu

30.12.2019, 11:03 396

Acţionarii Unisem Bucureşti (UNISEM), companie care produce şi comercializează seminţe pentru culturile agricole, au aprobat recent vânzarea unui sediu din Capitală, aflat în proprietatea companiei, precum şi a terenului aferent acestuia, preţul minim de vânzare pornind de la 1,4 mil. euro la care se adaugă regimul de taxare aplicabil conform dispoziţiilor legale.

“În şedinţa din 27 decembrie 2019 a Adunării Generale Extraordinare a Acţionarilor Unisem, s-a aprobat vânzarea imobilului proprietatea Unisem, amplasat in Bucuresti strada Mihai Eminescu, nr. 57A, sector 2, format din teren in suprafata de 1.213,54 metri pătraţi si constructii Cl/C2 si C3 in suprafata utila de 409 metri pătraţi, identificat in Cartea Funciara a Municipiului Bucuresti sub nr. 229034, in urmatoarele conditii: pret minim de vanzare 1.440.000 euro la care se adauga regimul de taxare aplicabil  conform dispozitiilor legale, plata in maximum 30 de zile de la data semnarii contractului de vanzare-cumparare in  forma autentica şi  transferul dreptului de proprietate la data achitarii integrale a imobilului”, spun reprezentanţii societăţii.

Te-ar putea interesa și:

Pentru alte știri, analize, articole și informații din business în timp real urmărește Ziarul Financiar pe WhatsApp Channels

Citește continuarea pe
zfcorporate.ro
Principalele valute BNR - ieri, 13:37
EUR
USD
GBP
Azi: 5.2414
Diferență: 0,0057
Ieri:
Azi: 4.5713
Diferență: -0,39
Ieri:
Azi: 6.1754
Diferență: 0,4816
Ieri: