Sorana Cîrstea s-a calificat în semifinalele turneului ITF de la Biarritz

Sorana Cîrstea s-a calificat în semifinalele turneului...

Autor: Andrei Pal

16.09.2016, 19:33 86

Partida dintre cele două sportive a durat o oră şi şapte minute. Primul set a durat doar 32 de minute, fiind controlat în totalitate de favorita numărul doi a competiţiei din Franţa. Sorana nu i-a lăsat nicio şansă adeversarei şi s-a impus, scor 6-1, în faţa combatantei de doar 19 ani.

Sportiva de 26 de ani şi-a trecut în cont şi setul secund, scor 6-4, după 35 de minute, şi a obţinut astfel calificarea în semifinalele turneului francez.

În semifinalele turneului, Sorana Cîrstea va juca împotriva câştigătoarei partidelor dintre Irina Khromacheva - Chloe Paquet şi Pauline Parmentier - Martina Trevisan Turneul de la Biarritz este dotat cu premii în valoare totală de 100.000 de euro.