Ce mesaj i-a trimis Garbine Muguruza Simonei Halep, înainte de meciul decisiv din semi-finală. La ce oră începe partida

Ce mesaj i-a trimis Garbine Muguruza Simonei Halep,...

Autor: Mediafax

07.06.2018, 00:43 1468

Halep şi Muguruza se vor duela joi pentru un loc în finala de la Roland-Garros. Jucătoarea aflată pe locul 3 în ierarhia mondială a postat un mesaj pe Twitter după victoria cu Şarapova din sferturi, în care a spus că e foarte fericită să revină în penultimul act al Open-ului de la Paris şi că abia aşteaptă duelul cu Halep. Muguruza a învins-o pe Şarapova într-o oră 13 de minute, reuşind să se impună cu scorul de 6-2, 6-1.

"Mă bucur să fiu din nou în semifinale la Roland-Garros. A fost un meci bun. Abia aştept meciul de mâine, cu Simona Halep", se arată în postarea Muguruzei de pe Twitter

Muguruza are 3-1 la confruntările directe cu Halep, dar Simona s-a impus în singurul meci pe care cele două l-au disputat pe zgură. În 2015, românca a eliminat-o pe Muguruza în cadrul turneului de la Stuttgart. Aflată pe locul 3 în clasamentul WTA, Muguruza a reuşit să se impună la Wimbledon în 2017.