Eveniment

Deloitte M&A 2025. Andrei Burz-Pînzaru, Deloitte România: Interesele fondurilor de pensii şi ale celor de private equity ar trebui să conveargă

Andrei Burz-Pînzaru, Partener Reff & Asociaţii I Deloitte Legal

Andrei Burz-Pînzaru, Partener Reff & Asociaţii I Deloitte Legal

Autor: Valeriu Dănilă

11.03.2025, 00:06 128

Andrei Burz-Pînzaru, Partener Reff & Asociaţii I Deloitte Legal, a vorbit la conferinţa anuală Deloitte pe tema fuziunilor şi achiziţiilor despre dezvoltarea industriei de private equity şi despre barierele legislative din calea acesteia.

„Ce am putea face pentru a creşte industria de private equity din România? S-a tot vorbit despre implicarea slabă a fondurilor de pensii, dar este important să vedem cum îi putem atrage şi pe acei high-net-worth individuals să investească în private equity sau chiar venture capital”, a spus Andrei Burz-Pînzaru (foto).

Deloitte, cu sprijinul media al Ziarului Financiar, a adus la masa discuţiilor jucători din piaţa de fuziuni şi achiziţii din 2024, precum OMV, PPC şi Hidroelectrica.

 

Pentru alte știri, analize, articole și informații din business în timp real urmărește Ziarul Financiar pe WhatsApp Channels

Citește continuarea pe
zfcorporate.ro