JO: Atletul Ştefan Narcis Mihăilă a încheiat proba de 50 de kilometri marş pe locul 31

JO: Atletul Ştefan Narcis Mihăilă a încheiat proba de...

Autor: Iulian Coşuleţu

19.08.2016, 18:47 89

Atletul Ştefan Narcis Mihăilă a reuşit să se autodepăşească şi a încheiat proba de 50 kilometri marş. Şi nu oricum, ci cu record personal, după ce a mărşăluit 4h 02:46.

La final, locul 31 obţinut este o performanţă importantă, având în vedere de câte ori au fost nevoiţi asistenţii medicali să intervină pe traseu. Marius Cocioran, al doilea sportiv român aflat la startul cursei, a fost nevoit să abandoneze.

Medalia de aur a fost cucerită de slovacul Matej Toth, cu timpul de 3h 40:58, fiind urmat de Jared Tallent, din Australia, care a fost cromometrat în 3h 41:16 şi japonezul Hirooki Arai, cu timpul de 3h 41:24.