Eveniment

JOCURILE OLIMPICE: Programul zilei de joi pentru sportivii români de la Londra

JOCURILE OLIMPICE: Programul zilei de joi pentru sportivii români de la Londra

Autor: Andrei Mazurchievici

02.08.2012, 11:10 816

Programul concursurilor ce vor avea loc, joi, în de a şasea zi a Jocurilor Olimpice de la Londra:

Canotaj

11.30 - semifinale invidiual feminin, finală două vâsle masculin, patru rame categorie uşoară masculin, semifinale patru rame masculin, două vâsle categorie uşoară feminin, două vâsle categorie uşoară, finală 8+1 feminin.

Badminton

11.00 - sferturi de finală masculin, simplu masculin şi feminin, semifinale dublu mixt şi dublu feminin

Baschet masculin, faza grupelor

11.00 - Franţa - Lituania (grupa A)

13.15 - Australia - China (grupa B)

16.30 - Argentina - Tunisia (grupa A)

18.45 - Brazilia - Rusia (grupa B)

22.00 - Spania - Marea Britanie (grupa B)

00.15 - Statele Unite ale Americii - Nigeria (grupa A)

Volei pe plajă

11.00 - calificări masculin şi feminin

00.00 - recalificări masculin şi feminin

Box

15.30 şi 22.30 - optimi de finală -60 de kilograme masculin

16.30 şi 23.30 - optimi de finală - 75 de kilograme masculin

Kaiac Canoe

15.30 - semifinale şi finale C2 masculin, K1 feminin

Ciclism pe pistă

18.00 - viteză pe echipe masculin şi feminin, calificări urmărire pe echipe masculin

Echitaţie

13.00 - Grand Prix dresaj individual şi pe echipe

Scrimă

11.00 şi 20.00 - floretă pe echipe masculin

Gimnastică artistică

18.30 - concursul individual compus feminin

Handbal masculin, faza grupelor

11.30 - Spania - Coreea de Sud (grupa B)

13.15 - Franţa - Tunisia (grupa A)

16.30 - Croaţia - Ungaria (grupa B)

18.15 - Marea Britanie - Argentina (grupa A)

21.30 - Serbia - Danemarca (grupa B)

23.15 - Suedia - Islanda (grupa A)

Hochei pe iarbă feminin, faza grupelor

10.30 - Coreea de Sud - Japonia (grupa A)

12.45 - Australia - Statele Unite ale Americii (grupa B)

15.45 - China - Olanda (grupa A)

18.00 - Africa de Sud - Germania (grupa B)

21.00 - Belgia - Marea Britanie (grupa A)

23.15 - Noua Zeelandă - Argentina (grupa B)

Judo

11.30 şi 16.00 - 100 de kilograme masculin şi -78 de kilograme feminin

Nataţie

12.00 - serii 50 de metri liber masculin, 800 de metri liber feminin, 100 de metri fluture masculin, 200 de metri spate feminin

21.30 - semifinale 50 de metri liber masculin, finală 200 de metri bras feminin, finală 200 de metri 200 de metri spate masculin, semifinale 200 de metri spate feminin, finală 200 de metri mixt masculin, finală 100 de metri liber feminin, semifinale 100 de metri fluture masculin

Tenis

13.30 - sferturi de finală masculin şi feminin, semifinale dublu masculin şi feminin, sferturi de finală dublu mixt

Tenis de masă

12.00 - semifinale simplu masculin

16.30 - meci pentru locul trei şi finala de simplu masculin

Tir

11.00 şi 17.00 - dublu talere masculin

12.30 - calificări 25 de metri pistol viteză

Tirc cu arcul

11.00 şi 16.00 - finală proba individuală feminin

Yachting

14.00 cursele 1 şi 2 470 masculin, cursele 5 şi 6 RX:X masculin şi feminin, cursele 7 şi 8 finn masculin, Star masculin, 49er masculin, primul tur Eliott 6 metri feminin

Volei masculin, faza grupelor

11.30 - Serbia - Germania (grupa B)

13.30 - Australia - Bulgaria (grupa A)

16.45 - Polonia - Argentina (grupa A)

22.00 - Brazilia - Statele Unite ale Americii (grupa B)

00.00 - Marea Britanie - Italia (grupa A)

Polo masculin, faza grupelor

12.00 - Spania - Australia (grupa A)

13.20 - Kazahstan - Grecia (grupa A)

16.10 - Muntenegru - Serbia (grupa B)

17.30 - România - Ungaria (grupa B)

20.20 - Marea Britanie - Statele Unite ale Americii (grupa B)

21.40 - Italia - Croaţia (grupa A)

Comedymall VOT IN PANDEMIE
AFACERI DE LA ZERO