Spania, campioana europeană en-titre, a debutat cu remiză la Euro-2012, scor 1-1 cu Italia

Autor: Luminita Turcu

10.06.2012, 20:55 97

Pentru Spania a marcat Cesc Fabregas, în minutul 64, iar pentru Italia a înscris Antonio Di Natale, în minutul 61.

Spania: Casillas - Arbeloa, Pique, Ramos, Alba - Xavi, Busquets, Xabi Alonso - Silva (Navas '65), Fabregas (Torres '74), Iniesta. Selecţioner: Vicente Del Bosque

Italia: Buffon - Giaccherini, Chiellini, De Rossi, Bonucci, Maggio - Marchisio, Pirlo, Thiago Motta (Nocerino '90) - Cassano (Giovinco '65), Balotelli (Di Natale '56). Selecţioner: Cesare Prandelli

Arbitri: Viktor Kassai (central) - Gabor Eros, Gyorgy Ring (asistenţi) - Istvan Vad, Tamas Bognar (asistenţi suplimentari) - toţi Ungaria - William Collum (rezervă) - Scoţia.

Tot în grupa C se mai dispută, duminică, de la ora 21.45, meciul Irlanda - Croaţia.