Salt Bank, prima bancă românească 100% digitală, a ajuns la 500.000 de clienţi şi a intrat în top 10 bănci după numărul de clienţi, a declarat Gabriela Nistor, CEO al băncii, la evenimentul de aniversare a 1 an de activitate.
„Numărul de clienţi este dublu faţă de ce visam la lansare, acum 1 an. Suntem recunoscători pentru încrederea clienţilor care au înţeles să experimenteze, să ne dea încredere. Am atras atenţia a jumătate de milion de oameni în doar 1 an”.
Printre noutăţile aduse de Salt Bank se regăsesc creditele de nevoi personale cu dobândă care porneşte de la 6,25% pe an şi merge până la 15,5% pe an.
O altă noutate cu care vine banca este asistenţa rutieră - road assistance.
Salt Bank oferă clienţilor săi, prin intermediul platformei Pago, şi posibilitatea de a achiziţiona poliţe RCA comparând cele mai bune oferte din piaţă.