Egalitate la pauză între România şi Israel

Autor: Raul Peterlin

18.11.2023, 22:37 24

Scorul dintre România şi Israel în partida cu numărul 9 din Grupa E de calificare la EURO 2024 este egal, 1-1, la pauză. Meciul a început la ora 21:45 şi se joacă la Felcsút, în Ungaria.

România a încasat un gol de la Israel în minutul 2.

Tricolorii s-au repliat repede şi Puşcaş a înscris, reuşind egalarea, în cel de-al zecelea minut al partidei.

În prima repriză a fost acordat un singur cartonaş galben, în tabăra israeliană, în urma unui fault făcut de Miguel Vitor.

În primul 11 au jucat, în prima repriză: 12. Moldovan – 2. Raţiu, 3. Drăguşin, 15. Burcă, 11. Bancu – 18. R. Marin, 5. Screciu, 10. Stanciu-cpt. – 14. Hagi, 9. Puşcaş, 19. Drăguş.