România a remizat, 0-0, cu Serbia în Liga Naţiunilor

Autor: Mihaela Măncilă

14.10.2018, 17:54 265

Naţionala României a înregistrat o nouă remiză cu selecţionata Serbiei. După 2-2 în partida tur, pe Arena Naţională, meciul s-a încheiat 0-0.

Sub privirile a 48,513 spectatori, tricolorii lui Contra nu au reuşit să marcheze niciun gol, ba chiar au rămas în 10 la finalul primei reprize.

Tamaş l-a faultat în careu pe Tadic, a văzut roşu, iar Serbia a primit penalty de la centralul Kevin Blom. Acelaşi Tadic nu a reuşit să profite de lovitura de la punctul cu var, iar poarta lui Tătăruşanu a rămas intactă.

În repriza a doua, ocaziile au curs de partea românilor şi sârbilor, însă meciul s-a încheiat 0-0.