Profesii

Halep, eliminată de Vandeweghe în sferturi la Stuttgart. Simona a făcut grimase de durere, s-a plâns de suprafaţa de joc şi a pierdut cu un scor neverosimil

Halep, eliminată de Vandeweghe în sferturi la...

Autor: Alexandru Tăcină, Pro Sport

27.04.2018, 17:33 548

Game, set şi meci pentru Vandeweghe, iar Halep părăseşte turneul de la Stuttgart în sferturile de finală. Simona a cedat neaşteptat de repede, deşi a intrat bine în meci, scor final 4-6, 1-6. Românca a fost nemulţumită din nou de suprafaţa de joc, una prea alunecoasă, dar în acelaşi timp a resimţit probleme fizice care i-au smuls grimase de durere în setul secund.

Halep a fost neputincioasă în faţa serviciului devastator al lui Vandeweghe, prima reprezentantă a SUA care o învinge pe constănţeancă în 2018. Simona nu a reuşit niciun break din patru ocazii, în timp ce Coco a câştigt trei game-uri la retur.