ZF 24

Reinvie tenisul feminin: Romania are dupa 12 ani o jucatoare in sferturi la Roland Garros

01.06.2009, 20:53 47

Sorana Cirstea a reusit calificarea in sferturile de finala ale turneului de Roland Garros, dupa ce a invins-o in trei seturi pe sarboaica Jelena Jankovici, scor 3-6, 6-0, 9-7, informeaza Pro Sport.

Romanca a luptat eroic in setul decisiv, care a durat peste 80 de minute si reusind niste mingi incredibile. Sorana a pierdut primul set, dar a revenit fantastic si a executat-o pe Jankovici in actul secund, 6-0. Cititi mai mult pe www.prosport.ro

Cititi aici si cat castiga Ion Tiriac din organizarea turneului de tenis de la Madrid.