Superliga: Hermannstadt revine după ce a fost condusă şi învinge Oţelul cu 4-1

Superliga: Hermannstadt revine după ce a fost condusă...

Autor: Tiberiu Sabo

02.03.2024, 19:29 30

Hermannstadt a învins-o, sâmbătă, acasă pe Oţelul Galaţi cu 4-1 (2-1), într-un meci din etapa a 29-a a Superligii de fotbal.

Hermannstadt a revenit după ce a fost condusă şi a câştigat meciul cu Oţelul Galaţi la o diferenţă de trei goluri.

Gălăţenii au deschis scorul în minutul 12, prin Teles. Până la pauză însă sibienii au întors rezultatul, marcând prin Stoica, min. 26, şi Paraschiv, din penalty, min. 44.

În partea a doua a meciului Hermannstadt a mai înscris de două ori, prin Stoica, min. 49, şi Neguţ, min. 87.

Cu 40 de puncte, Hermannstadt e pe locul 6, la egalitate cu UTA, dar cu golaveraj mai bun.

La rândul său, Oţelul rămâne pe locul 11, cu 33 de puncte.