ZF 24

Dominique Strauss-Kahn: Poate adoptarea euro de catre Romania va fi amanata, dar voi trebuie sa va faceti temele - VIDEO

Dominique Strauss-Kahn: Poate adoptarea euro de catre Romania va fi amanata, dar voi trebuie sa va faceti temele
30.03.2010, 11:16 50

Criza a zdruncinat planurile de adoptare a euro pentru Polonia,care isi dorea sa faca acest pas in 2012 si ar putea fi si cazulRomaniei, dar reformele trebuie sa continue, spune seful FMI,Dominique Strauss-Kahn, intr-o discutie cu studentii de la ASE.

"Nu este obligatoriu sa fie o amanare, dar ce este obligatoriueste sa mergeti pe calea cea buna. Care inseamna sa aveti finantepublice prudente, o politica monetara corecta", a afirmatpresedintele FMI.

Cititi un interviu cu seful FMI in exclusivitate pe www.incont.ro

Te-ar putea interesa și:

Pentru alte știri, analize, articole și informații din business în timp real urmărește Ziarul Financiar pe WhatsApp Channels

Principalele valute BNR - vineri, 13:37
Azi:
Diferență:
Ieri: 5.2581
Azi:
Diferență:
Ieri: 4.5223
Azi:
Diferență:
Ieri: 6.0777