Rio 2016: Paula Todoran a încheiat pe locul 101 la maraton, în timp ce Daniela Cîrlan a abandonat

Rio 2016: Paula Todoran a încheiat pe locul 101 la...

Autor: Andrei Ionascu

14.08.2016, 19:22 82

Paula Todoran s-a aflat pe poziţia a 61-a la jumătatea cursei şi a încheiat cu timpul de 2 ore, 48 de minute şi 54 de secunde. Daniela Cîrlan a abandonat înainte de a parcurge jumătate din traseu, ultimul ei timp intermediar fiind la kilometrul 10 al cursei.

Jemima Jelagat Sumgong (Kenya) a reuşit să se impună în proba de maraton cu timpul de 2 ore, 24 de minute şi 4 secunde. Pe locul secund s-a clasat Eunice Jepkirui Kirwa (Brunei), cu 2 ore, 24 de minute şi 13 secunde, în timp ce medalia de bronz i-a revenit sportivei Mare Dibaba, cu 2 ore, 24 minute, 30 secunde.